Vyrazte do kina na Kód Enigmy

Publikováno uživatelem

V zimě roku 1952 dostala britská policie hlášení o vloupání do domu profesora matematiky a kryptoanalytika Alana Turinga (Benedict Cumberbatch). Namísto pachatele tohoto zločinu však v poutech odvedli samotného Turinga, který byl obviněn ze sexuálních přestupků a čekal ho zničující soudní proces. Téměř nikdo ze zúčastněných nevěděl, že jde o válečného hrdinu, který se spolu s týmem podílel na prolomení kódu legendárního německého šifrovacího stroje Enigma. The Imitation Game vypráví příběh matematického génia, který díky svému úžasnému talentu pomohl zkrátit 2. světovou válku, a zachránil tak tisíce lidských životů.

*zdroj: oficiální anotace distributora

Divider konvicka
Kód Enigmy (The Imitation Game)

2014, Velká Británie/USA, 114 min

Režie: Morten Tyldum
Scénář: Graham Moore
Hrají: Benedict Cumberbatch, Keira Knightley, Matthew Goode

Film je k dostání od června 2015 s českým dabingem a titulky, koupit si ho můžete ZDE.

Divider konvickaKód Enigmy je silný emotivní snímek, o což se bravurně postaral zejména Benedict Cumberbatch, který si svým přesvědčivým výkonem dokonce vysloužil nominaci na letošního Oscara. Připravte se na to, že až půjdete z kina, budete se cítit naprosto emočně vyčerpaní; bude vás bolet bránice od smíchu, film je totiž prošpikovaný chytrým britským humorem, ale cloumat vámi bude i zlost nad promarněným potenciálem Turingova života. Kód Enigmy je prostě film, který vás nenechá chladnými a donutí vás přemýšlet… Co by se stalo, kdyby… Co by se nestalo, kdyby… Jak by to dopadlo, kdyby…

A co víc! Dokonale podmanivá hudba od Alexandra Desplata skvěle akcentuje jednotlivé scény filmu a vystihuje jeho ladění. Myslím, že se mimořádně povedla.

Film vřele doporučuji – nejenže vás na dvě hodiny úplně přiková do sedadla, ale možná se dozvíte i něco, co jste o pohnutých dějinách druhé světové války vůbec nevěděli. A pokud jste navíc fanda do špionážních filmů a britské rozvědky, pak vážně není co řešit a do kina vyrazte ještě dnes!

V dalších rolích kromě Cumberbatche pak excelují Keira Knightley, Mark Strong nebo Rory Kinnear. Příznivce seriálu Downton Abbey pak jistě potěší i to, že se ve filmu objeví také Allen Leech a Matthew Goode.

PS: Budete-li si pročítat recenze filmu na csfd.cz, nenechte se odradit těmi negativními! Kód Enigmy vážně stojí za zhlédnutí a nejlepší bude, když si vlastní názor uděláte sami přímo v kině.


 
Divider tip na darek
Udělejte si radost a prodlužte si dobrý pocit z filmu poslechem soundtracku. Porozhlédnout se můžete na cenových srovnávačích nebo si hudbu koupit na Amazonu.