Nový Titanic se chystá vplout do televizních vod

Britská televize ITV se ke 100. výročí potopení Titanicu chystá uvést nový televizní seriál z pera Juliana Fellowese – Titanic. Seriál bude mít čtyři pětačtyřiceti minutové díly, které budou v premiéře odvysílány mezi 25. březnem a 15. dubnem 2012 vždy ve 21:00 GMT.

Po přečtení výše uvedeného se nelze ubránit myšlence, co nového může další zpracování této látky vůbec přinést. Po titanicové vlně jsme se všichni svezli v roce 1997, kdy zabodoval se svým filmem James Cameron, a kromě tohoto počinu ještě navíc existuje nepočítaně televizních zpracování.

Ale Julian Fellowes dle svých slov přeci jen přináší nový úhel pohledu, který zatím veškeré předchozí adaptace pomíjely:

O střední třídě se toho moc netočí, a Anglie je přitom středostavovský národ. Většina z nás pochází ze střední třídy, v ní je naše velikost. Takže v našem Titanicu najdete i silnou zápletku ze střední třídy… Nikdo se dosud záměrně nepokusil převyprávět události na Titanicu v celé jejich šíři. My zde máme 18 postav a příběh složený z více dějových linií. Loď potopíme celkem 3x, takže to celé prožijete na několikrát.

Co dodat? Snad že už se tedy těšíme!

, ,

No comments yet.

Napsat komentář

Leave your opinion here. Please be nice. Your Email address will be kept private.
Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: