Nový Titanic se chystá vplout do televizních vod

Britská televize ITV se ke 100. výročí potopení Titanicu chystá uvést nový televizní seriál z pera Juliana Fellowese – Titanic. Seriál bude mít čtyři pětačtyřiceti minutové díly, které budou v premiéře odvysílány mezi 25. březnem a 15. dubnem 2012 vždy ve 21:00 GMT.

Po přečtení výše uvedeného se nelze ubránit myšlence, co nového může další zpracování této látky vůbec přinést. Po titanicové vlně jsme se všichni svezli v roce 1997, kdy zabodoval se svým filmem James Cameron, a kromě tohoto počinu ještě navíc existuje nepočítaně televizních zpracování.

Ale Julian Fellowes dle svých slov přeci jen přináší nový úhel pohledu, který zatím veškeré předchozí adaptace pomíjely:

O střední třídě se toho moc netočí, a Anglie je přitom středostavovský národ. Většina z nás pochází ze střední třídy, v ní je naše velikost. Takže v našem Titanicu najdete i silnou zápletku ze střední třídy… Nikdo se dosud záměrně nepokusil převyprávět události na Titanicu v celé jejich šíři. My zde máme 18 postav a příběh složený z více dějových linií. Loď potopíme celkem 3x, takže to celé prožijete na několikrát.

Co dodat? Snad že už se tedy těšíme!

, ,

No comments yet.

Leave a Reply

Leave your opinion here. Please be nice. Your Email address will be kept private.
Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: