Downton Abbey humorně a s vtipem

Publikováno uživatelem

Každá úspěšná show vyvolá obvykle několik vln reakcí, bývá zatracována i zbožňována, ale také parodována a s láskou opečovávána. Pojďme tedy na Downton Abbey nahlédnout očima fanoušků, kteří rozhodně mají smysl pro humor, a to povětšinou humor laskavý. Věřím, že vás následující desítka úsměvných videí a fotografií alespoň trochu pobaví.

Divider cara

1THE FRESH PRINCE OF DOWNTON ABBEY

Toto dílko je parodií nejen na Downton Abbey, ale také na seriál The Fresh Prince of Bel-Air, ve kterém na začátku 90. let exceloval Will Smith. Výsledek spojení dvou žánrově odlišných hudebních motivů je překvapivě vtipný a úsměv na tváři vyvolá i „downtonsky“ upravený text původního raperského kousku.

Chcete-li si zanotovat spolu s videem, zde je k dispozici text.

Written by Susanna Wolff & Caldwell Tanner

Now this is a story all about how
My life got flipped turned upstairs down
So if you’ll come ‚round for tea and just sit right there
I’ll tell you all about how I became Lord Grantham’s heir.

In Manchester, Eng-a-land, I reside
A middle class lawyer with my mum by my side
Don’t have a butler, but stubborn with pride
Till I got a telegram saying the true heir had died

Just a couple of Crawleys who went out on a boat
Said it couldn’t sink but it sure didn’t float
Because of one little rule that the heir must be male
Both the title and fortune are mine through entail

The ladies and servants were all cross with me
But the Lord, he was down to protect the Abbey
If anything I could say that Mary was fair
Perhaps I might like being Lord Grantham’s heir.

I biked up to the house, met Carson and Bates
And a footman named Thomas whom everyone hates
Strolled through my castle, it might not seem fair
Screw the dowager countess. I’m Downton’s new heir.

 

2VÁNOCE PANA CARSONA

Také máte z níže přiloženého videa pocit, že by se pan Carson mohl z fleku živit jako dealer zboží, které nikdo nepotřebuje a po kterém nikdo netouží? Jako třeba tato podivná kolekce zaručeně vánočních hitů, kterou se snaží udat, seč mu síly, respektive hlas stačí. Tato parodie na vánoční reklamy byla odvysílána v talkshow Jonathana Rosse 23.12.2011.

 
 

3LAMPY a LAMPIČKY

Fanoušci seriálu mívají někdy opravdu kuriózní nápady. No, napadlo by vás založit blog o lampách, lampičkách, lustrech, svíčkách a dalších světelných zdrojích, které lze vidět v Downton Abbey?


 

4HRABĚNKA VDOVA alias DAME MAGGIE SMITH

Která jiná herečka dokáže jedním pohledem, slovem či úšklebkem vyjádřit naprosto vše podstatné i nepodstatné? Která jiná herečka dokáže být tak půvabně ironická a sžíravá, a přitom naprosto okouzlující? No, posuďte sami, jestli má Maggie v tomto směru vůbec nějakou konkurentku!

 
 

5DOWNTON ABBEY jako VYSTŘIHOVÁNKY

Následující sada vystřihovánek snad potěší všechny slečny, paní a dámy, z nichž nejedna si papírové panenky jistě pamatuje ze svého dětství. Každá holčička totiž někdy vystřihovala! A nedej bože, když se při vystřihování zrovna nezadařilo a šatečky přišly o „drapáček“. Nyní máte, dámy, jedinečnou možnost si to zkusit znovu a lépe. Přeji pevnou ruku.

(Obrázky se po kliknutí zvětší. Zdroj: Vulture)

DA Dolls - Matthew a Mary  DA Paper Dolls - Thomas a O'Brien  DA Paper Dolls - Violet  DA Paper Dolls - Sybil
 
 

6DOWNTON ABBEY vs. AMERICKÝ FOTBAL

A to jste věděli, že obyvatelé Downton Abbey jsou vášnivými fanoušky amerického fotbalu?

 
 

7DOWNTON ABBEY a PLASTOVÁ LAHEV

Kouzlo nechtěného. Při pořizování propagačních snímků pro pátou sérii seriálu zůstala na krbové římse nedopatřením stát plastová lahev. Všímavým fanouškům to ovšem neušlo, a tvůrci seriálu, kteří si zakládají na co největší autentičnosti interiérů i exteriérů, si tak uřízli ostudu. Herci sami to ovšem vzali s humorem sobě vlastním a toto malé fotografické faux pas využili k bohulibým účelům. Zapózovali fotografovi s plastovými lahvemi v rukou, a vyjádřili tím podporu charitativní organizaci WaterAid, jejímž cílem je všem lidem na světě zajistit přístup k čisté vodě. Opět se tedy ukázalo, že všechno zlé je k něčemu dobré.

Downton Abbey a plastova lahev Downton Abbey and a water bottle
 

8DOWNTON ABBEY a SIMPSONOVI

Co se asi tak může stát, když se zkříží Downton Abbey se Simpsonovými, vidíte právě teď sami. Nezbývá než uznat, že jako vtípek je to velmi povedené.
Downton Abbey a Simpsonovi
 

9PŘESTAŇTE ZÍRAT NA SVÉ TELEFONY!

Pokud jako fanoušci Downton Abbey dokážete ocenit dobrou satiru, pak tento skeč je právě pro vás. Autoři si vzali na paškál nejen samotný seriál a jeho herce, ale také naši současnou obsesi mobilními telefony. Na výsledek se můžete podívat v níže přiloženém videu a ZDE dokonce i s českými titulky.

 
 

10DOWNTON ABBEY a GEORGE CLOONEY

A nakonec tu pro vás mám lahůdku, která vznikla ku příležitosti předvánoční dobročinné akce televize ITV nazvané Text Santa, jejímž cílem je vybrat co nejvíce finančních prostředků a následně je rozdělit mezi britské charitativní organizace. Ve dvou krátkých videích se dozvíte, co by se s Downton Abbey stalo, pokud by lord Grantham zbankrotoval a v zoufalství se rozhodl vzít si život. Vy však zoufat nemusíte, nakonec vše dopadne, jak má, a navíc vás svým šarmem oblaží i sám George Clooney.


 

 
Divider tip na darek
Pokud jste fanouškem Downton Abbey anebo jednoho takového máte doma, nechte se inspirovat níže uvedeným výběrem tématicky příhodných dárků. Sehnat lze téměř cokoliv od knížek a puzzle až po šperky.